House of Commons

The Register of Members' Financial Interests
As at 21 December 2020

Maynard, Paul (Blackpool North and Cleveleys)

Maynard, Paul (Blackpool North and Cleveleys)

1. Employment and earnings

From 9 November 2020 until further notice, Consultant to LINK Scheme Ltd (ATM network) as part of LINK's independent Consumer Council. Address: RSM Central Square, 5th Floor, 29 Wellington Street, Leeds LS1 4DL. I will receive £6,250 a year, to be paid biannually and direct to charity. Hours: 32 hrs a year (min. 4 days a year). (Registered 16 November 2020)

2. (a) Support linked to an MP but received by a local party organisation or indirectly via a central party organisation

Name of donor: The United & Cecil Club
Address of donor: Abbatt Group, New Penderel House, 283-287 High Holborn, London WC1V 7HF
Amount of donation or nature and value if donation in kind: £2,500
Donor status: unincorporated association
(Registered 06 January 2020)

Name of donor: The United & Cecil Club
Address of donor: Abbatt Group, New Penderel House, 283-287 High Holborn, London WC1V 7HF
Amount of donation or nature and value if donation in kind: £1,000
Donor status: unincorporated association
(Registered 06 January 2020)

Name of donor: Association of Conservative Clubs
Address of donor: ACC Ltd, 24 Old Queen Street, London SW1H 9HP
Amount of donation or nature and value if donation in kind: £2,500
Donor status: unincorporated association
(Registered 06 January 2020)

Name of donor: National Conservative Draws Society
Address of donor: Disraeli House, 12 Aylesbury Ed, Beaconsfield HP9 1LW
Amount of donation or nature and value if donation in kind: £2,500
Donor status: unincorporated association
(Registered 06 January 2020)

2. (b) Any other support not included in Category 2(a)

Name of donor: David A Jones
Address of donor: private
Amount of donation or nature and value if donation in kind: £2,200
Date received: 20 November 2019
Date accepted: 29 November 2019
Donor status: individual
(Registered 06 January 2020)

8. Miscellaneous

From 28 February 2020, a member of the Blackpool Town Board. This is an unpaid role. (Registered 28 February 2020)

 

Prepared 5th January 2021