Previous Section Home Page

Column 1034

Godman, Dr Norman A.

Golding, Mrs Llin

Gordon, Mildred

Gorst, John

Gould, Bryan

Grant, Bernie (Tottenham)

Griffiths, Win (Bridgend)

Grocott, Bruce

Hardy, Peter

Hattersley, Rt Hon Roy

Haynes, Frank

Healey, Rt Hon Denis

Heffer, Eric S.

Henderson, Doug

Hinchliffe, David

Hogg, N. (C'nauld & Kilsyth)

Home Robertson, John

Hood, Jimmy

Howarth, George (Knowsley N)

Howell, Rt Hon D. (S'heath)

Howells, Geraint

Hughes, John (Coventry NE)

Hughes, Robert (Aberdeen N)

Hughes, Roy (Newport E)

Hughes, Sean (Knowsley S)

Hughes, Simon (Southwark)

Illsley, Eric

Ingram, Adam

Johnston, Sir Russell

Jones, Martyn (Clwyd S W)

Kennedy, Charles

Kinnock, Rt Hon Neil

Lambie, David

Lamond, James

Leighton, Ron

Lestor, Joan (Eccles)

Litherland, Robert

Livsey, Richard

Lloyd, Tony (Stretford)

Lofthouse, Geoffrey

Loyden, Eddie

McAllion, John

McAvoy, Thomas

McCartney, Ian

Macdonald, Calum A.

McFall, John

McKay, Allen (Barnsley West)

McKelvey, William

McLeish, Henry

Maclennan, Robert

McNamara, Kevin

McTaggart, Bob

McWilliam, John

Madden, Max

Mahon, Mrs Alice

Marek, Dr John

Marshall, David (Shettleston)

Marshall, Jim (Leicester S)

Martlew, Eric

Maxton, John

Meacher, Michael

Meale, Alan

Michael, Alun

Michie, Mrs Ray (Arg'l & Bute)

Mitchell, Austin (G't Grimsby)

Moonie, Dr Lewis

Morgan, Rhodri

Morley, Elliott

Morris, Rt Hon A. (W'shawe)

Morris, Rt Hon J. (Aberavon)

Mullin, Chris

Murphy, Paul

Oakes, Rt Hon Gordon

O'Brien, William

Orme, Rt Hon Stanley

Owen, Rt Hon Dr David

Parry, Robert

Patchett, Terry

Pendry, Tom

Pike, Peter L.

Powell, Ray (Ogmore)

Prescott, John

Primarolo, Dawn

Quin, Ms Joyce

Radice, Giles

Randall, Stuart

Redmond, Martin

Rees, Rt Hon Merlyn

Richardson, Jo

Roberts, Allan (Bootle)

Robinson, Geoffrey

Rooker, Jeff

Ross, Ernie (Dundee W)

Ruddock, Joan

Salmond, Alex

Sedgemore, Brian

Sheerman, Barry

Sheldon, Rt Hon Robert

Shepherd, Richard (Aldridge)

Shore, Rt Hon Peter

Short, Clare

Skinner, Dennis

Smith, Andrew (Oxford E)

Smith, C. (Isl'ton & F'bury)

Smith, Rt Hon J. (Monk'ds E)

Soley, Clive

Spearing, Nigel

Steel, Rt Hon David

Steinberg, Gerry

Stott, Roger

Strang, Gavin

Taylor, Mrs Ann (Dewsbury)

Taylor, Matthew (Truro)

Turner, Dennis

Vaz, Keith

Wall, Pat

Wallace, James

Walley, Joan

Wardell, Gareth (Gower)

Wareing, Robert N.

Welsh, Michael (Doncaster N)

Wilson, Brian

Winnick, David

Wise, Mrs Audrey

Worthington, Tony

Wray, Jimmy

Young, David (Bolton SE)

Tellers for the Ayes :

Mr. Nigel Griffiths and

Mr. Jimmy Dunnachie.

NOES

Adley, Robert

Alexander, Richard

Alison, Rt Hon Michael

Amess, David

Amos, Alan

Arbuthnot, James

Arnold, Jacques (Gravesham)

Arnold, Tom (Hazel Grove)

Ashby, David

Atkinson, David

Baker, Nicholas (Dorset N)

Baldry, Tony

Banks, Robert (Harrogate)

Batiste, Spencer

Beaumont-Dark, Anthony

Beggs, Roy

Bellingham, Henry

Bendall, Vivian

Bennett, Nicholas (Pembroke)

Benyon, W.

Biffen, Rt Hon John

Blackburn, Dr John G.

Blaker, Rt Hon Sir Peter

Body, Sir Richard


Next Section

  Home Page