Previous Section Home Page

Column 1062

Division No. 129] [1.53 am

AYES

Alexander, Richard

Alison, Rt Hon Michael

Amess, David

Amos, Alan

Arbuthnot, James

Arnold, Jacques (Gravesham)

Arnold, Tom (Hazel Grove)

Ashby, David

Bellingham, Henry

Bennett, Nicholas (Pembroke)

Bevan, David Gilroy

Blackburn, Dr John G.

Boswell, Tim

Bottomley, Peter

Bowis, John

Bright, Graham

Brooke, Rt Hon Peter

Brown, Michael (Brigg & Cl't's)

Buck, Sir Antony

Burt, Alistair

Carlisle, John, (Luton N)

Carlisle, Kenneth (Lincoln)

Carrington, Matthew

Cash, William

Chope, Christopher

Clarke, Rt Hon K. (Rushcliffe)

Coombs, Simon (Swindon)

Cope, Rt Hon John

Couchman, James

Cran, James

Currie, Mrs Edwina

Davis, David (Boothferry)

Day, Stephen

Devlin, Tim

Dorrell, Stephen

Douglas-Hamilton, Lord James

Dover, Den

Dunn, Bob

Durant, Tony

Fallon, Michael

Favell, Tony

Field, Barry (Isle of Wight)

Fishburn, John Dudley

Forsyth, Michael (Stirling)

Forth, Eric

Franks, Cecil

Freeman, Roger

French, Douglas

Gale, Roger

Garel-Jones, Tristan

Gill, Christopher

Goodson-Wickes, Dr Charles

Greenway, John (Ryedale)

Gregory, Conal

Griffiths, Peter (Portsmouth N)

Hague, William

Hamilton, Neil (Tatton)

Hanley, Jeremy

Hargreaves, Ken (Hyndburn)

Harris, David

Hayes, Jerry

Heathcoat-Amory, David

Hind, Kenneth

Howard, Michael

Howarth, Alan (Strat'd-on-A)

Howarth, G. (Cannock & B'wd)

Hughes, Robert G. (Harrow W)

Hunt, David (Wirral W)

Hunter, Andrew

Irvine, Michael

Jack, Michael

Janman, Tim

Jones, Robert B (Herts W)

King, Roger (B'ham N'thfield)

Knapman, Roger

Knight, Greg (Derby North)

Knowles, Michael

Lang, Ian

Lawrence, Ivan

Lightbown, David

Lilley, Peter

Lloyd, Peter (Fareham)

Lord, Michael

Lyell, Sir Nicholas

Maclean, David

McLoughlin, Patrick

Mans, Keith

Marshall, John (Hendon S)

Martin, David (Portsmouth S)

Maude, Hon Francis

Miller, Sir Hal

Mills, Iain

Mitchell, Andrew (Gedling)

Mitchell, Sir David

Morrison, Sir Charles

Moss, Malcolm

Moynihan, Hon Colin

Neubert, Michael

Nicholls, Patrick

Nicholson, Emma (Devon West)

Norris, Steve

Oppenheim, Phillip

Paice, James

Porter, David (Waveney)

Raffan, Keith

Redwood, John

Riddick, Graham

Roe, Mrs Marion

Rowe, Andrew

Sayeed, Jonathan

Shaw, David (Dover)

Shaw, Sir Michael (Scarb')

Shephard, Mrs G. (Norfolk SW)

Shepherd, Colin (Hereford)

Smith, Tim (Beaconsfield)

Soames, Hon Nicholas

Stern, Michael

Stevens, Lewis

Stewart, Allan (Eastwood)

Stradling Thomas, Sir John

Taylor, John M (Solihull)

Thurnham, Peter

Trippier, David

Waddington, Rt Hon David

Waller, Gary

Watts, John

Widdecombe, Ann

Wilshire, David

Yeo, Tim

Tellers for the Ayes :

Mr. Sydney Chapman and

Mr. Tom Sackville.

NOES

Abbott, Ms Diane

Banks, Tony (Newham NW)

Barnes, Harry (Derbyshire NE)

Bradley, Keith

Brown, Ron (Edinburgh Leith)

Buckley, George J.

Campbell, Ron (Blyth Valley)

Campbell-Savours, D. N.

Clay, Bob

Clelland, David

Cook, Robin (Livingston)

Corbyn, Jeremy

Cryer, Bob

Cummings, John

Cunliffe, Lawrence

Cunningham, Dr John

Darling, Alistair

Davis, Terry (B'ham Hodge H'l)


Next Section

  Home Page