Previous Section Home Page

Column 158

McAvoy, Thomas

McKay, Allen (Barnsley West)

McWilliam, John

Madden, Max

Mahon, Mrs Alice

Marshall, Jim (Leicester S)

Meale, Alan

Michie, Bill (Sheffield Heeley)

Morgan, Rhodri

Morley, Elliott

Mullin, Chris

Nellist, Dave

O'Brien, William

Patchett, Terry

Pike, Peter L.

Powell, Ray (Ogmore)

Quin, Ms Joyce

Redmond, Martin

Skinner, Dennis

Smith, Andrew (Oxford E)

Smith, Rt Hon J. (Monk'ds E)

Soley, Clive

Spearing, Nigel

Straw, Jack

Thompson, Jack (Wansbeck)

Turner, Dennis

Wall, Pat

Wallace, James

Wardell, Gareth (Gower)

Wareing, Robert N.

Winnick, David

Wise, Mrs Audrey

Young, David (Bolton SE)

Tellers for the Ayes :

Mr. Frank Haynes and

Mrs. Llin Golding.

NOES

Alexander, Richard

Alison, Rt Hon Michael

Allason, Rupert

Amess, David

Amos, Alan

Arbuthnot, James

Arnold, Jacques (Gravesham)

Arnold, Tom (Hazel Grove)

Ashby, David

Aspinwall, Jack

Atkinson, David

Baker, Rt Hon K. (Mole Valley)

Baker, Nicholas (Dorset N)

Baldry, Tony

Batiste, Spencer

Bennett, Nicholas (Pembroke)

Bevan, David Gilroy

Blackburn, Dr John G.

Boscawen, Hon Robert

Boswell, Tim

Bottomley, Peter

Bowden, A (Brighton K'pto'n)

Bowden, Gerald (Dulwich)

Bowis, John

Bright, Graham

Burns, Simon

Burt, Alistair

Carlisle, Kenneth (Lincoln)

Cash, William

Channon, Rt Hon Paul

Chapman, Sydney

Clark, Hon Alan (Plym'th S'n)

Couchman, James

Davies, Q. (Stamf'd & Spald'g)

Davis, David (Boothferry)

Dorrell, Stephen

Durant, Tony

Evennett, David

Favell, Tony

Fenner, Dame Peggy

Fishburn, John Dudley

Forman, Nigel

Forth, Eric

Freeman, Roger

French, Douglas

Gale, Roger

Garel-Jones, Tristan

Gill, Christopher

Goodson-Wickes, Dr Charles

Gow, Ian

Greenway, John (Ryedale)

Gregory, Conal

Griffiths, Sir Eldon (Bury St E')

Griffiths, Peter (Portsmouth N)

Hague, William

Harris, David

Hayward, Robert

Heathcoat-Amory, David

Heddle, John

Hicks, Mrs Maureen (Wolv' NE)

Howarth, Alan (Strat'd-on-A)

Howell, Ralph (North Norfolk)

Hunt, David (Wirral W)

Hunter, Andrew

Irvine, Michael

Jack, Michael

Janman, Tim

Jones, Robert B (Herts W)

Key, Robert

King, Roger (B'ham N'thfield)

Kirkhope, Timothy

Knapman, Roger

Knight, Greg (Derby North)

Knight, Dame Jill (Edgbaston)

Knowles, Michael

Knox, David

Latham, Michael

Lawrence, Ivan

Lester, Jim (Broxtowe)

Lightbown, David

Lilley, Peter

Lloyd, Peter (Fareham)

Lord, Michael

Luce, Rt Hon Richard

Maclean, David

McLoughlin, Patrick

McNair-Wilson, P. (New Forest)

Mans, Keith

Maples, John

Marshall, Michael (Arundel)

Martin, David (Portsmouth S)

Maxwell-Hyslop, Robin

Miller, Sir Hal

Mills, Iain

Mitchell, Andrew (Gedling)

Morris, M (N'hampton S)

Morrison, Sir Charles

Moss, Malcolm

Nicholls, Patrick

Nicholson, David (Taunton)

Nicholson, Emma (Devon West)

Norris, Steve

Paice, James

Patten, John (Oxford W)

Pawsey, James

Porter, David (Waveney)

Portillo, Michael

Powell, William (Corby)

Raffan, Keith

Raison, Rt Hon Timothy

Redwood, John

Roberts, Wyn (Conwy)

Rowe, Andrew

Rumbold, Mrs Angela

Sackville, Hon Tom

Shaw, David (Dover)

Shaw, Sir Michael (Scarb')

Smith, Tim (Beaconsfield)


Next Section

  Home Page