Previous Section Home Page

Column 387

Martlew, Eric

Meacher, Michael

Michie, Bill (Sheffield Heeley)

Michie, Mrs Ray (Argyll Bute)

Milburn, Alan

Miller, Andrew

Mitchell, Austin (Gt Grimsby)

Moonie, Dr Lewis

Morgan, Rhodri

Morley, Elliot

Morris, Rt Hon A. (Wy'nshawe)

Morris, Estelle (B'ham Yardley)

Morris, Rt Hon J. (Aberavon)

Mowlam, Marjorie

Mudie, George

Murphy, Paul

Oakes, Rt Hon Gordon

O'Brien, Michael (N W'kshire)

O'Brien, William (Normanton)

O'Hara, Edward

Olner, William

Parry, Robert

Patchett, Terry

Pendry, Tom

Pickthall, Colin

Pike, Peter L.

Pope, Greg

Powell, Ray (Ogmore)

Prentice, Ms Bridget (Lew'm E)

Prentice, Gordon (Pendle)

Prescott, John

Purchase, Ken

Quin, Ms Joyce

Radice, Giles

Randall, Stuart

Raynsford, Nick

Redmond, Martin

Reid, Dr John

Rendel, David

Robinson, Geoffrey (Co'try NW)

Roche, Mrs. Barbara

Rooker, Jeff

Rooney, Terry

Rowlands, Ted

Ruddock, Joan

Sedgemore, Brian

Sheerman, Barry

Shore, Rt Hon Peter

Short, Clare

Simpson, Alan

Skinner, Dennis

Smith, C. (Isl'ton S & F'sbury)

Smith, Llew (Blaenau Gwent)

Snape, Peter

Soley, Clive

Spearing, Nigel

Steinberg, Gerry

Stevenson, George

Sutcliffe, Gerry

Taylor, Mrs Ann (Dewsbury)

Taylor, Matthew (Truro)

Timms, Stephen

Tipping, Paddy

Turner, Dennis

Vaz, Keith

Walker, Rt Hon Sir Harold

Walley, Joan

Wardell, Gareth (Gower)

Wareing, Robert N

Watson, Mike

Wicks, Malcolm

Wigley, Dafydd

Williams, Rt Hon Alan (Sw'n W)

Williams, Alan W (Carmarthen)

Wilson, Brian

Winnick, David

Worthington, Tony

Wright, Dr Tony

Young, David (Bolton SE)

Tellers for the Ayes :

Mr. Alan Meale and

Mr. John Spellar.

NOES

Ainsworth, Peter (East Surrey)

Aitken, Jonathan

Alexander, Richard

Amess, David

Arbuthnot, James

Arnold, Jacques (Gravesham)

Arnold, Sir Thomas (Hazel Grv)

Ashby, David

Aspinwall, Jack

Atkins, Robert

Atkinson, David (Bour'mouth E)

Atkinson, Peter (Hexham)

Baker, Nicholas (Dorset North)

Baldry, Tony

Banks, Matthew (Southport)

Banks, Robert (Harrogate)

Bates, Michael

Batiste, Spencer

Bellingham, Henry

Bendall, Vivian

Beresford, Sir Paul

Biffen, Rt Hon John

Body, Sir Richard

Bonsor, Sir Nicholas

Booth, Hartley

Boswell, Tim

Bottomley, Peter (Eltham)

Bowden, Sir Andrew

Bowis, John

Boyson, Rt Hon Sir Rhodes

Brandreth, Gyles

Brazier, Julian

Bright, Graham

Brown, M. (Brigg & Cl'thorpes)

Browning, Mrs. Angela

Bruce, Ian (S Dorset)

Budgen, Nicholas

Burns, Simon

Burt, Alistair

Butcher, John

Butler, Peter

Carlisle, John (Luton North)

Carrington, Matthew

Carttiss, Michael

Channon, Rt Hon Paul

Chapman, Sydney

Churchill, Mr

Clappison, James

Clark, Dr Michael (Rochford)

Clifton-Brown, Geoffrey

Coe, Sebastian

Colvin, Michael

Congdon, David

Conway, Derek

Coombs, Anthony (Wyre For'st)

Coombs, Simon (Swindon)

Cope, Rt Hon Sir John

Couchman, James

Cran, James

Currie, Mrs Edwina (S D'by'ire)

Curry, David (Skipton & Ripon)

Davies, Quentin (Stamford)

Davis, David (Boothferry)

Day, Stephen

Deva, Nirj Joseph

Devlin, Tim

Dickens, Geoffrey

Dover, Den

Duncan, Alan

Duncan-Smith, Iain

Durant, Sir Anthony

Dykes, Hugh


Next Section

  Home Page